VIDEO Liga Campionilor | Sevilla revine INCREDIBIL de la 0-3! Real, 6 goluri în Cipru!galerie foto

Meci fabulos în Spania, acolo unde Sevilla era condusă de Liverpool cu 3-0 la pauză, însă în a doua repriză a revenit, scorul final fiind 3-3. Real Madrid a făcut set în Cipru, câştigând cu scorul de 6-0, două dintre acestea fiind marcate de Cristiano Ronaldo. Mai jos poţi vedea toate cele 28 de goluri marcate marţi în Liga Campionilor!

LIVE VIDEO Liga Campionilor

• BEŞIKTAŞ- FC PORTO 1-1 (Talisca 41 . Felipe 29)
    VEZI REZUMATUL

Beşiktaş Fabricio - Gonul, Pepe, Tosic, Adriano - Arslan, Hutchinson, Talisca - Quaresma, Tosun, Bebel.
    FC Porto: Jose Sa - M. Pereira, Felipe, Marcano, Telles - D. Fereira, Herrera - Bahrimi, Ricardo, Oliveira - Aboubakar.
  • SPARTAK MOSCOVA - MARIBOR 1-1 (Ze Luis 82 / Mesanovic 90+2)

Spartak: Petkovic, Tasci, Kutepov, Kombarov - Fernando - Adriano, Popov, Pasalic, Promes - Ze Luis.
    Maribor: Handanovic - Milec,  Suler, Bilalong, Viler - Vrhovec - Bajde, Pihler, Kabha, Bohar - Tavares.
  • 21:45 FC SEVILLA - LIVERPOOL 3-3 (Ben Yadder 51, 60, Pizarro 90+3 / Firmino 2, 30, Mane 22)

Sevilla: Rico -  Mercado, Geis, Escudero, Lenglet - Pizzaro, Nzonzi, Banega - Sarabia, Ben Yedder, Nolito

Liverpool: Karius - Gomez, Lovren, Klavan, A. Moreno - Wijnaldum, Henderson, Coutinho - Salah, Firmino, Mane

• 21:45 APOEL - REAL MADRID 0-6 (Modric 23, Benzema 39, 45+1, Nacho 41, Ronaldo 49, 54)

APOEL: Nauzet - Vouros, Rueda, Carlao - Sallai, Morais, Vinicius, Lago - Zahid, Aloneftis - Pote
    REAL: Casilla - Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo - Modric, Kroos, Asensio - Lucas, Benzema, Ronaldo
  • 21:45 DORTMUND - TOTTENHAM 1-2 (Aubameyang 31 / Kane 49, Son 76)

Dortmund: Burki - Toljan, bartra, Zagadou, Schmelzer - Kagawa, Weigl, Gotze - Yarmolenko, Aubameyang, Guerreiro
    Tottenham: Lloris - Aurier, Dier, Verthoghen, Rose - Winks, Sanchez - Alli, Eriksen, Son - Kane
  • 21:45 NAPOLI - ŞAHTIOR 3-0 (Insigne 56, Zielinski 81, Mertens 83)

Napoli: Reina - Maggio, Albiol, Chiricheş, Hysaj - Zielinski, Diawara, Hamsik - Callejon, Mertens, Insigne
    Şahtior: Pyatov - Butko, Ordets, Rakitskiy, Islaily - Fred, Stepanenko - Marlos, Taison, Bernard - Ferreyra
  • 21:45 MAN CITY - FEYENOORD 1-0 (Sterling 88)

City: Ederson - Walker, Otamendi, Mangala, Danilo - Gundogan, Yaya Toure, De Bruyne - Bernardo Silva, Aguero, Sterling
    Feyenoord: Jones - Diks, Tapia, Van Beek, Haps - Amrabat, Toornstra, Vilhena - Berghuis, Boetius, Sam Larsson
  • 21:45 AS MONACO - LEIPZIG 1-4 (Falcao 43 / Jemerson 6 aut., Werner 9, 31, Keita 45)

Monaco: Subasic - Raggi, Glik, Jorge, Jemerson - Tielemans, Fabinho, Mourinho, Lopes - Keita, Falcao
    Leipzig:  Gulacsi - Klostermann, Orban, Upamecano, Halsstenberg - Sabitzer, Keita, Kampl, Forsberg - Poulsen, Werner

UPDATE 23:35. Meci NEBUN la Sevilla! Andaluzii întorc scorul de la 0-3! Sevilla - Liverpool 3-3! Marchează Pizarro în minutul 90+3!.

UPDATE 23:30 Manchester City deschide în sfârşit scorul la meciul cu Feyenoord. Sterling punctează în minutul 88.

UPDATE 23:25 N-au trecut decât două minute de la ultimul gol al lui Napoli, iar Mertens face 3-0!

UPDATE 23:22 Napoli face 2-0 cu Şahtior. Marchează şi Zielinski.

UPDATE 23:19. Tottenham preia conducerea în meciul cu Dortmund. Son marchează după o fază creată de Alli.

UPDATE 23:02. Revine Sevilla! Ben Yadder face dubla, după ce a fost nevoit să repete o lovitură de la 11 metri! Sevilla - Liverpool 2-3

UPDATE 22:58. Insigne înscrie un gol FABULOS în poarta lui Şahtior!

UPDATE 22:56. Ronaldo face ”dubla” în Cipru. APOEL - Real 0-6!

UPDATE 22:53. Sevilla reduce din diferenţă prin Ben Yedder!

UPDATE 22:52. Tottenham restabileşte egalitatea în Germania, după golul lui Kane.

UPDATE 22:51. GOOOOL!  Marchează şi Ronaldo. APOEL - Real 0-5

UPDATE 22:31. Real Madrid intră la cabine cu un avantaj de patru goluri în Cipru. Marchează din nou Benzema.

UPDATE 22:29. RB Leipzig se distreză în Franţa, 4-1 cu AS Monaco!

UPDATE 22:26. GOOOOL din nou Real Madrid, Nacho de această dată!

UPDATE 22:24. Bemzema punchează cu un şut plasat. APOEL - Real 0-2.

UPDATE 22:16. Aubameyang deschide scorul cu Tottenham, după o pasă magistrală a lui Yarmolenko.

UPDATE 22:15. Sevilla, în ”corzi” Firmino face dubla după un contraatac şcoală!

UPDATE 22:08. GOOOOL Real Madrid! Modric marchează un gol frumos!

UPDATE 22:07. Cât de nedrept este fotbalul. După două ocazii imense ratate de Sevilla, Mane duce scorul la 2-0 pentru Liverpool!

UPDATE 22:03. Nolito are o incursiune excelentă în careul lui Liverpool, dar Karius are o invervenţie excelentă!

UPDATE 21:52. Monaco este zdrobită pe teren propriu. Condusă de Leipzig cu 2-0 după doar 10 minute!

UPDATE 21:46. GOOOL LIVERPOOL!!! Firmino deschide scorul pe terenul Sevilliei după doar 90 de secunde!

UPDATE 20:52. Cele două meciuri de la ora 19:00, Spartak - Maribor şi Beşiktaş - FC Porto s-au terminat cu acelaşi scor: 1-1

UPDATE 20:47. Cei de la Maribor restabilesc egalitatea, Mesanovic punctează în minutul 90+2

UPDATE 20:38. GOOOOOL. Se dechide scorul şi la Spartak - Maribor. Ruşii înscriu prin Ze Luis în minutul 82.

UPDATE 19:46. PAUZĂ la cele două meciuri. Beşiktaş - FC Porto 1-1, Spartak - Maribor 0-0.

UPDATE 19:45. Nu durează mult avantajul lui Porto, întrucât Talisca punctează în minutul 41 şi restabileşte egalitatea la Istanbul.

UPDATE 19:30. S-a marcat primul gol al serii în Champions League. FC Porto a deschis scorul în Turcia, Felipe marcând în minutul 29.

UPDATE 18:50. Primele două meciuri ale serii în Liga Campionilor încep de la ora 19:00. Iată echipele de start:

Beşiktaş - FC Porto
Beşiştaş (4-3-3): Fabricio - Gonul, Pepe, Tosic, Adriano - Arslan, Hutchinson, Talisca - Quaresma, Tosun, Bebel.
FC Porto (4-2-3-1): Jose Sa - M. Pereira, Felipe, Marcano, Telles - D. Fereira, Herrera - Bahrimi, Ricardo, Oliveira - Aboubakar.

Spartak Moscova - Maribor
Spartak (4-1-4-1): Petkovic, Tasci, Kutepov, Kombarov - Fernando - Adriano, Popov, Pasalic, Promes - Ze Luis.
Maribor (4-1-4-1): Handanovic - Milec,  Suler, Bilalong, Viler - Vrhovec - Bajde, Pihler, Kabha, Bohar - Tavares.

Cele două echipe ocupă primele două poziţii în grupa G, însă lupta pentru calificare este departe de a fi decisă. Cu două ore mai devreme se va juca Spartak - Maribor, în direct la Telekom Sport 2. Dacă ruşii câştigă, atunci Liverpool va pica pe 3 la ora meciului cu Sevilla.

Tot de la ora 19:00 vom transmite şi duelul dintre Beşiktaş şi FC Porto, în direct pe canalul principal, Telekom Sport 1. De la 21:45, Real Madrid joacă la Nicosia împotriva lui APOEL, formaţie care a scos-o pe Viitorul în rundele preliminare.

Dortmund - Tottenham se vede la Telekom Sport 3, iar Napoli - Şahtior este pe Telekom Sport 4. În schimb, disputele Man City - Feyenoord şi AS Monaco - Leipzig se văd exclusiv pe platforma telekomtv.ro

LIVE VIDEO Liga Campionilor - Programul de marţi

• 19:00 Beşiktaş - FC Porto (Telekom Sport 1)
  • 19:00 Spartak Moscova - Maribor (Telekom Sport 2)
  • 21:45 FC Sevilla - Liverpool (Telekom Sport 1)
  • 21:45 APOEL - Real Madrid (Telekom Sport 2)
  • 21:45 Dortmund - Tottenham (Telekom Sport 3)
  • 21:45 Napoli - Şahtior (Telekom Sport 4)
  • 21:45 Man City - Feyenoord (telekomtv.ro)
  • 21:45 AS Monaco - Leipzig (telekomtv.ro)

LIVE VIDEO Liga Campionilor - Situaţie grupe

Dintre echipele care vor evolua marţi, Manchester City, Tottenham şi Beşiktaş sunt deja calificate în faza optimilor de finală. Alte patru echipe le pot urma exemplul marţi seara. Din grupa E poate merge mai departe Liverpool sau Sevilla, din grupa F se poate califica Şahtior, iar din Grupele G şi H, Porto şi Real Madrid.

LIVE VIDEO Liga Campionilor - Cote pariuri

Pariorii vor avea parte de o seară complicată. Patru dintre partide au cote prea mici pentru a fi jucate, iar celelalte patru sunt extrem de echilibrate. City, deja calificată, are o cotă de 1.10 să treacă de Feyenoord. În schimb, la Beşiktaş - Porto, Monaco - Leipzig, Dortmund - Tottenham şi Sevilla - Liverpool cu greu putem indica o favorită.

Afla mai multe despre: liga campioniloruefa champions leaguereal madridas monacotransmisiuni live