VIDEO | Liverpool, victorie la ultima fază a meciului cu Nottingham Forest. Drăguşin, rezervă în Tottenham - Palace. Remiză la Brentford - Chelsea

Premier League

Liverpool a reuşit o victorie uriaşă pe terenul lui Nottingham Forest, Tottenham a întors scorul în derby-ul cu Crystal Palace, iar într-un alt duel londonez, Brentford şi Chelsea au remizat.

Nottingham Forest - Liverpool 0-1

Liverpool rămâne lider în Premier League şi după această etapă. Elevii lui Jurgen Klopp au câştigat în prelungiri cu Nottingham Forest.

”Cormoranii” au căutat golul timp de 90 de minute. Luiz Diaz şi Robertson nu au reuşit să marcheze.

A făcut-o însă Darwin Nunez, în al nouălea minut de prelungire. Atacantul uruguayan a ajuns la cota 10 în acest sezon şi a adus al patrulea succes consecutiv în campionat pentru formaţia pregătită de Klopp.

Tottenham - Crystal Palace 3-1

Tottenham a avut o revenire de senzaţie în meciul cu Crystal Palace. Drăguşin a văzut de pe bancă succesul echipei sale. Nu a intrat nici măcar vreun minut.

După o primă repriză liniştită, Eze a deschis scorul cu o super execuţie din lovitură liberă.

Gazdele au revenit în doar două minute. Werner a profitat de o greşeală a defensivei adverse şi a egalat la 1.

Apoi Maddison l-a servit excelent pe Romero, care nu a ratat. Son a majorat diferenţă în finalul meciului şi a ajuns la 13 reuşite stagionale.

Elevii lui Postecoglou au rămas pe loc de Europa League şi după această etapă.

Brentford - Chelsea 2-2

Chelsea a scos doar o remiză pe terenul celor de la Brentford. ”Albaştrii” au intrat în avantaj la cabine, după reuşita lui Jackson.

”Albinuţele” au întors scorul în repriza a doua. Rasmussen a egalat după o greşeală în lanţ a apărării oaspeţilor.

Wissa a reuşit golul etapei în Premier League şi a adus-o pe Brentford în avantaj. L-a învins pe Petrovic cu o foarfecă de zile mari.

Echipa lui Pochetinno a scos în cele din urmă un punct. Disasi a închis tabela la 2-2.