VIDEO | Ludogoreţ s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei. Keşeru a marcat la loviturile de departajare

Ludogoreţ s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei, după ce a învins, joi, pe teren propriu, la loviturile de departajare, echipa Beroe Stara Zagora.

După 120 de minute, scorul a fost egal, 1-1. Hadjiev a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 24, în timp ce Campanharo a egalat, în minutul 36, din penalty.

Claudiu Keşeru a marcat la loviturile de departajare, la care Ludogoreţ s-a impus cu scorul de 4-3. Românul a intrat pe teren în mintul 72, în timp ce fundaşul Cosmin Moţi nu a fost convocat.