VIDEO | Marius Şumudică a spart gheaţa în Turcia! Victorie după trei meciuri slabe. Osmanlispor i-a căzut victimă!

Formaţia antrenată de Marius Şumudică, Kayserispor, a obţinut prima victorie după o serie de trei meciuri modeste.

După ce a pierdut cu Akshirar, cu Galatasaray si după remiza cu Goztepe, Kayserispor a spart în sfârşit gheaţa, câştigând pe terenul lui Osmanlispor, scor 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Turuc, în minutul 12, din penalty.

Cristi Săpunaru şi Silviu Lung au fost titulari, însă foştii stelişti Boldrin şi William au început meciul pe banca de rezerve. Boldrin a intrat în minutul 86, chiar în locul autorului singurului gol. De Amorim, în schimb, n-a fost folosit de loc de Şumudică.

Antrenorul român n-a stat pe banca de rezerve, întrucât a fost supendat.

După acest succes, Kayserispor a strâns 34 de puncte şi se află la trei distanţă faţă de Beşiktaş, ocupanta locului patru din Super Lig.

Afla mai multe despre: sumudicaturciakayserisporsuper lig