VIDEO | Meci nebun în Cupa Spaniei. Valencia, deţinătoarea trofeului, eliminată după un penalty acordat cu VAR în minutul 90+4

Granada a eliminat-o din Cupa Spaniei pe deţinătoarea trofeului, Valencia, cu un gol marcat din penalty în ultimul minut. Fostul jucător al Valenciei, Soldado a fost cel care le-a adus calificarea andaluzilor.

Soldado a şi deschis meciul cu gol. A înscris pentru 1-0 în minutul 3. Pentru Valencia a egalat Rodrigo înainte de pauză. În prelungirile meciului, sistemul de arbitraj video a arătat că Jaume Costa a atins mingea cu mâna în careu, s-a dictat penalty, iar Granada a eliminat-o din nou pe Valencia, exact aşa cum s-a întâmplat şi în urmă cu 61 de ani, când andaluzii au ajuns în finala Cupei Spaniei.

Afla mai multe despre: valencia