VIDEO | Meci perfect pentru Adrian Petre în Danemarca! Românul a fost decisiv în succesul lui Esbjerg galerie foto

Adrian Petre a reuşit un gol şi un assist în meciul câştigat de echipa sa în deplasare cu Randers.

Adrian Petre a avut 8 minute de graţie în această după amiază. Fotbalistul selecţionatei de tineret a contribuit în proproţie mare la victoria lui Esbjerg pe terenul celei de-a 11 clasate în prima ligă daneză. Românul a dat pasa decisivă la prima reuşită semnată de Kristensen, iar opt minute mai târziu a închis tabela cu cea de-a patra reuşită a sa în acest sezon. Atacantul a fost înlocuit în minutul 65, iar echipa sa a menţinut rezultatul până la final. Esbjerg s-a impus cu 2-0 şi este pe locul trei în Danemarca la 7 puncte de lider.

Românul a postat imediat pe o reţea de socializare fericit pentru prestaţia sa din acest joc.

Afla mai multe despre: adrian petreesbjergdanemarca