VIDEO | Meci senzaţional făcut de Justin Kluivert pentru Ajax. Cum şi-a înnebunit adversarii

În vârstă de 18 ani, Justin Kluivert, fiul marelui Patrick Kluivert, începe să atragă atenţia. Mijlocaşul olandez a făcut un meci mare cu Roda, meci în care a reuşit trei goluri spectaculoase.

Justin Kluivert promite să calce pe urmele tatălui său. Ajuns la 18 ani, tânărul mijlocaş de bandă a fost promovat la seniorii lui Ajax încă din sezonul trecut. Justin are deja 14 apariţii în acest sezon şi este din ce în ce mai încrezător.

Partida cu Roda, de pe teren propriu, a fost cel mai bun meci al său din acest sezon. Oasepţii au deschis scorul în minutul 32, prin Kum, dar Kluivert a egalat după o pătrundere frumoasă pe partea stângă şi un şut plasat la colţul lung.

Dolberg a făcut 2-1 pentru Ajax, în minutul 59 şi apoi Kluivert jr. a ieşit din nou la rampă. De această dată a prins un şut fenomenal de la aproximativ 25 de metri.

Afla mai multe despre: justin kluivertajaxroda