VIDEO | Nebunie totală la FC Sevilla - Betis, scor 3-5. Alin Toşca a privit de pe bancă

La Liga

Derby-ul FC Sevilla - Betis a fost cel mai spectaculos meci din acest sezon din Primera, scor 3-5. Alin Toşca a fost doar rezervă la Betis Sevilla.

Într-o atmosferă fenomenală, FC Sevilla şi Betis au oferit un spectacol superb. Nebunia a început încă din minutul 1, când Betis a deschis scorul prin Ruiz, care a prins un şut foarte frumos. Ben Yedder a egalat în minutul 13, dar Feddal a readus-o pe Betis în avantaj, cu un gol marcat în minutul 21. FC Sevilla nu s-a mulţumit cu atât şi a egalat din nou, chiar înainte de pauză, prin Kjaer.

Spectacolul a continuat şi în partea a doua. Golurile lui Durmisi (61) şi Leon (65) au produs uimire pe stadionul lui FC Sevilla, ducânt scorul la 2-4. Gazdele au încercat să egaleze şi au redus din diferenţă prin Lenglet, în minutul 67. Însă tabela a fost închisă de Betis, prin Tello, în minutul 90+5. A fost prima victorie a lui Betis în faţa marei rivale din Sevilla, în ultimele 9 întâlniri oficiale.

Afla mai multe despre: fc sevillabetis sevillaalin tosca