VIDEO | Nykobing - CSM Bucureşti 25-22. Prima înfrângere a ”tigroaicelor” în Liga Campionilor!galerie foto

Handbal

CSM Bucureşti a suferit prima înfrângere din actualul sezon al Ligii Campionilor, 22-25 cu Nykobing, campioana Danemarcei. Cristina Neagu n-a putut să-şi ajute prea mult echipa, fiind într-o formă modestă. În schimb, Paula Ungureanu a limitat foarte mult proporţiile scorurilui, având câteva parade de exepţie.

După trei etape disputate, CSM Bucureşti conduce grupa, la egalitate de puncte cu Nykobing.

FINAL

UPDATE. Bella Gulden marchează de la 7 metri, iar CSM preia din nou conducerea!

UPDATE. CSM Bucureşti marchează două goluri consecutive, iar diferenţa scade la un singur gol în favoarea lui Nykobing.

UPDATE. Danezele se duc la trei goluri diferenţăa!

UPDATE. Ratări incredibile pentru CSM. Jorgensen ratează prima, apoi, Cristina Neagu o copiază şi ea...

UPDATE. Christiansen transformă o lovitură de la şapte metri. A fost cea de-a 7-a lovitură de pedeapsă dictată împotriva CSM-ului.

UPDATE. Bella Gullden marchează primul ei gol din acţiunea abia în minutul 37!

UPDATE. Paula Ungureanu are o evoluţie solidă. Danezele ar fi avut patru sau cinci goluri diferenţă dacă portarul nostru nu reuşea câteva parade de excepţie!

UPDATE. Danezele restabilesc egalitatea: 14-14.

Pauză. CSM intră cu un avantaj fragil la vestiare: 14-13

UPDATE. Oana Manea o aduce pentru prima oară în avantaj pe CSM în meciul cu Nykobing! 10-11

UPDATE.Cristina Neagu restabileşte egaliatea. Este prima reuşită a Cristinei în primele 19 minute! 8-8

UPDATE. Danezele fac 8-5, imediat după golul lui Iulia Curea.

UPDATE. Antrenoarea CSM-ului, Helle Thomsen, cere primul time out al meciului.

UPDATE. Meciul are un ritm foarte bun. S-au marcat 7 goluri în primele cinci minute. Danezele conduc, 4-3

UPDATE. Frafjord marchează primul gol al bucureştencelor.

UPDATE. Danezele deschid scorul la primul lor atac.

UPDATE. A început meciul!

Meciul din deplasare cu Nykobing este cel mai greu pe care CSM îl va avea în grupele Ligii Campionilor, însă campioana din Danemarca nu este considerată suficient de puternică pentru a câştiga duelul cu româncele.

CSM are deja două victorii şi este singura echipă neînvinsă din grupă.

Afla mai multe despre: livevideocsm bucureştinykobing