VIDEO | Olăroiu a obţinut a doua victorie în Emiratele Arabe Unite | Ajman – Al Ahli, scor 1-3

Formaţia Al Ahli, antrenată de Cosmin Olăroiu, a învins, în deplasare, echipa Ajman, scor 3-1, într-un meci din etapa a doua a campionatului Emiratelor Arabe Unite. Echipa lui Olăroiu a fost condusă cu 1-0, iar de la cele două formaţii a fost eliminat câte un jucător.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Diop ’76 (penalti), ’88 şi Henrique ’86. Pentru gazde a înscris Sabeel, în minutul 27.

În minutul 74, de la Ajman a fost eliminat Zahran. De la Al Ahli a fost eliminat Ibrahim, în minutul 90+5.

În prima etapă, Al Ahli s-a impus cu scorul de 4-1 în faţa echipei lui Adrian Ropotan, Hatta.

Afla mai multe despre: olaroiuemiratevictorieal ahli