VIDEO | Pas greşit pentru AS Roma în Serie A, deşi a condus-o pe Chievo cu 2-0 din minutul 30!

Serie A

Formaţia AS Roma a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Chievo Verona, într-un meci din etapa a patra a campionatului Italiei, în care oaspeţii au revenit după ce au fost conduşi cu 2-0. Meciul AS Roma - Chievo a fost în direct pe Telekom Sport 1.

AS Roma a înscris prin El Shaarawy ’10 şi Cristante ’30. Pentru Chievo au marcat Birsa ’52 şi Stepinski ’83.

Partidele Genoa – Bologna, Juventus – Sassuolo, Udinese – Torino, Empoli – Lazio Roma şi Cagliari – AC Milan au loc tot diminică, iar meciul SPAL – Atalanta se vor disputa luni.