VIDEO. Radamel Falcao a negociat direct pe teren calificarea la Cupa Mondială. FIFA l-ar putea suspenda drastic!

Cupa Mondială

Columbia a întâlnit-o pe Peru în ultimul meci din preliminariile din America de Sud. La egal, ambele echipe erau împăcate. Columbia ajungea direct la Cupa Mondială, în timp ce Peru mergea la baraj pentru un meci uşor cu Noua Zeelandă. Exact aşa s-a întâmplat, întrucât scorul final a fost 1-1.

Meciul a stârnit multe controverse, mai ales după ce Radamel Falcao a fost surprins de camerele de filmat în timp ce vorbea cu jucătorii adverşi s-o dea la ”pace”. Atacantul lui AS Monaco şi-a pus mâna la gură şi a mers la mai mulţi jucători adverşi pentru a negocia o calificare la ”braţ”.

Ultimele minute ale meciului le-au prins pe cele două echipe pasând la jumătatea terenului, întrucât orice gol marcat putea însemna eliminarea uneia dintre cele doua echipe!

James Rodriguez a deschis scorul pentru Columbia în minutul 56, în timp ce Guerrero a restabilit egalitatea cu 15 minute înainte de final, după o lovitură liberă.

Afla mai multe despre: cupa mondialaradamel falcaoblat