VIDEO | Ratare INCREDIBILĂ în barajul istoric dintre Siria şi Australia! Două goluri şi două bare la aceeaşi fază

Fugărită de bombe şi războaie, reprezentativa Siriei a ajuns să-şi joace meciurile în Malaezia, la Malacca. Aşa s-a întâmplat şi cu turul barajului de calificare la Campionatul Mondial din 2018

S-a terminat 1-1, după ce australienii au deschis scorul în minutul 40, prin Kruse, iar sirienii au egalat dintr-un penalty controversat, transformat în minutul 85 de Al Somah.

Cea mai tare fază i-a aparţinut însă lui Jurici, care a reuşit să trimită de două ori mingea în bară la aceeaşi fază.

Returul are loc marţi, 10 octombrie, de la ora 12:00.

Afla mai multe despre: siriaaustraliabarajcampionatul mondial