VIDEO | Răzvan Lucescu e de neoprit în Grecia. PAOK are opt victorii consecutive şi a urcat pe primul loc în clasament

PAOK Salonic a făcut spectacol în deplasarea de la Kerkyra şi s-a impus cu 3-0. În urma acestui succes, echipa pregătită de Răzvan Lucescu a urcat, temporar, pe primul loc în campionatul Greciei.

În minutul 23, Leo Matos a deschis scorul pentru PAOK, apoi Djalma Campos a dublat avantajul echipei lui Răzvan Lucescu. Pelkas a stabilit scorul final în minutul 78 (VIDEO AICI).

În urma acestui succes, PAOK a acumulat 37 de puncte şi a revenit pe primul loc, la două puncte avans de campioana Olympiacos şi la trei de AEK Atena, însă cele două echipe au un meci mai puţin disputat.

Echipa lui Răzvan Lucescu are o serie de zece meciuri fără înfrângere în toate competiţiile, dintre care nouă victorii şi un rezultat de egalitate.

Afla mai multe despre: paokrazvan lucescukerkyraaek atenaolympiacos