VIDEO | Real face un nou pas greşit în La Liga! Madrilenii fac egal cu Celta şi sunt la 16 puncte distanţă de Barcelona

Real Madrid

Real Madrid a terminat la egalitate meciul disputat pe terenul lui Celta Vigo, scor 2-2, şi bifează a 5-a remiză din actuala stagiune. Trupa lui Zidane rămâne pe locul patru în La Liga şi ajunge la 16 puncte distanţă de Barcelona.

Wass a deschis scorul cu o execuţie superbă, învingându-l pe Keylor Navas cu un loc senzaţional, dar Real Madrid a întors rezultatul în doar două minute.

Gareth Bale a reuşit o ”dublă” în minutele 36 şi 38, dar Real nu a reuşit să-şi menţină avansul până la final. Mai întâi Navas a apărat un penalty executat de Aspas, dar apoi goalkeeperul n-a mai avut ce să facă în minutul 82, când Gomez a marcat pentru 2-2 din interiorul careului mic.

VIDEO | CELTA VIGO - REAL MADRID 2-2

ECHIPELE DE START:

CELTA: Blanco - Mallo, Roncaglia, Cabral, Johnny - Wass, Hernandez, Radoja - Sisto, Gomez, Aspas

REAL: Navas - Hakimi, Varane, Nacho, Marcelo - Modrici, Casemiro, Kroos - Isco - Cristiano Ronaldo, Bale

Min. 90: Final de meci

Min. 82: GOOOL CELTA! Gomez restabileşte egalitatea

Min. 70: PENALTY RATAT DE ASPAS! Celta trece pe lângă egalare.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză la Vigo!

Min. 38: GOOOL REAL! Bale reuşeşte ”dubla” şi Real întoarce scorul în două minute

Min. 36: GOOOL REAL! Gareth Bale egalează, după o pasă perfectă a lui Kroos

Min. 33: GOOOL CELTA! Wass îl învinge pe Navas cu o execuţie superbă!

Min. 26: Casemiro trage bine de la distanţă, Blanco respinge în corner

Min. 13: BARĂ CELTA! Iago Aspas a fost la un pas să deschidă scorul!

Min. 10: Marcelo trage slab dintr-o poziţie foarte bună

Min. 4: Şutul lui Ronaldo este reţinut uşor de Blanco

Min. 2: Şansă bună pentru Real! Bale a fost blocat în ultimul moment de Cabral.

Min. 1: A început meciul.

Celta Vigo nu este scutită de emoţii în această ediţie de campionat. Echipa se află pe locul 12 în clasament la doar şase puncte de malaxorul retrogradării. Şase victorii, trei remize şi nu mai puţin de opt înfrângeri au bifat până acum elevii lui Unzue. Ultimele două partide însă au adus ceva mai multă linişte. Mai întâi a fost victoria din deplasare cu Deportivo la Coruna, apoi remiza cu liderul, FC Barcelona, scor 1-1.

De Barcelona se teme şi Real Madrid. Galacticii au ajuns pe locul 4 în clasament, dar e adevărat, au cel puţin pentru moment, două jocuri mai puţin. Nouă meciuri câştigate, patru remize şi trei înfrângeri se regăsesc în parcursul Realului în această ediţie. Barcelona, Girona şi Betis sunt formaţiile care au învins-o până acum pe Real Madrid în campionat

Continuă accidentarea lui Benzema, dar sunt şi veşti bune pentru Zidane. A revenit Bale, ceea ce înseamnă că pe teren se vor afla mai mult ca sigur atât galezul cât şi Cristiano Ronaldo. Cei doi vor fi ajutaţi din rolul de playmaker de Isco.

În ceea ce o priveşte pe Celta Vigo e foarte posibil ca pe teren să regăsim echipa care a dat lovitura la La Coruna, una în care Aspas, Sisto şi Gomez Gonzalez să fie cei care se vor lupta cu defensiva galacticilor

CELTA VIGO - REAL MADRID, COTELE LA PARIURI

O eventuală victorie a celor de la Celta Vigo ar îmbogăţi orice parior. Agenţiile le-au dat gazdelor o cotă uriaşă de 5.80. Şi o remiză ar aduce bani mulţi. Cota pentru un rezultat de egalitate este de 4.60, în timp ce o victorie a galacticilor este cotată cu 1.50

Afla mai multe despre: celta vigoreal madridla ligabarcelonaiscobalecristiano ronaldogalactici