VIDEO | Remiză între FC Viitorul şi ACS Poli Timişoara. Gol FABULOS marcat de Ganea

FC Viitorul şi ACS Poli Timişoara au remizat la Ovidiu, scor 1-1, într-un meci din etapa a 19-a a Ligii I. Ganea a deschis scorul pentru gazde cu un şut fabulos în minutul 25, însă, în repriza secundă, echipa pregătită de Ionuţ Popa a egalat prin Ciucur.

Viitorul are acum 31 de puncte după 19 etape, în timp ce Timişoara are patru meciuri fără înfrângere şi 24 de puncte în clasament.

FC Viitorul - ACS Poli Timişoara 1-1

Au marcat: Ganea '25 / Ciucur '66

FC Viitorul: Râmniceanu - Lopez, Hodorogea, Horj, Ganea - Cicâldău, Mladen, Vână - Eric de Oliveira, Chiţu, Măţan
Rezerve: Tordai, Ghiţă, De Nooijer, Ciobanu, Drăguş, Gavra, Băluţă

ACS Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Melinte, Cînu, Ciucur - Soljic, Munteanu - Vaşvari, Artean, Bîrnoi - Abraw
Rezerve: Curileac, Haruţ, Croitoru, Doman, Bocşan, Curjuric, Drăghici

Min. 66 - GOOOOOOOOOOOL Ciucur egalează după o acţiune individuală superbă

Min. 31 - Ratare imensă a lui Chiţu, după o centrare excelentă a lui Ganea

Min. 25 - GOOOOOOOOL Ganea prinde un şut FABULOS şi deschide scorul pentru FC Viitorul

Min. 9 - Ratare uriaşă a lui Abraw. Atacantul timişorenilor trimite peste poartă din câţiva metri

Ambele echipe trec printr-o perioadă foarte buna. Trupa lui Hagi a bifat patru victorii în ultimele cinci meciuri. De partea cealaltă, gruparea antrenată de carismaticul Ionuţ Popa are patru meciuri consecutive în care n-a simţit gustul înfrângerii. În tot acest timp, bănăţenii au inregistrat două victorii şi tot atâtea remize.

Ne aşteptăm la goluri puţine! Viitorul a păstrat poarta curată la precedentele trei meciuri: 0-0 cu FC Voluntari, 3-0 cu Sepsi şi 4-0 cu Dinamo. ACS Poli Timişoara are o medie de sub un gol primit în ultimele ei patru meciuri disputate.

Afla mai multe despre: viitorultimisoaraliga 1live video