VIDEO | Rezumatele zilei din LaLiga! Un portar s-a făcut de râs. A finalizat ca un atacant pur-sânge, doar că a greşit poarta. Sevilla - Real Sociedad 1-2

Rezumatele zilei din LaLiga.

Sevilla - Real Sociedad 1-2

Sevilla - Real Sociedad s-a consumat în prima repriză. Sorloth a deschis scorul pentru oaspeţi, apoi Sevilla a luat două roşii în şase minute. Rakitic şi Nianzou au fost eliminaţi după intrări criminale. A fost al doilea meci la rând cu cartonaş roşu pentru andaluzi. Mendez a făcut 2-0. Rafa Mir a marcat splendid cu capul, dar a fost degeaba. Echipa lui Sampaoli a rămas în zona rertogradării în LaLiga.

Espanyol - Villarreal 0-1

Autogol comic în Espanyol Villareal. Lecomte şi-a îngropat echipa cu o finalizare de atacant. A fost prima victorie pentru Setien pe banca submarinului galben.

Almeria - Getafe 1-0

Afla mai multe despre: rezultate laligarezultate spania