VIDEO | Rezumatele zilei în Bundesliga. Bayer Leverkusen şi Xabi Alonso continuă forma excelentă. Schalke 04, paşi înapoi spre Zweite

Bundesliga

Bayer Leverkusen şi continuă forma excelentă şi încă speră la o clasare între primele patru în Bundesliga, Union Berlin a câştigat şi ea, în timp ce Schalke 04 a fost de nota 4.

Bayer Leverkusen - RB Leipzig 2-0

Xabi Alonso continuă să facă minuni pe banca lui Leverkusen. Echipa sa a învins-o pe Leipzig şi a urcat pe locul 6 în Bundesliga.

Hlozek a stabilit scorul pauzei. Cu cinci minute înainte de final, vitezistul Frimpong a obţinut un penalty, dar şi eliminarea lui Szoboszlai.

Amiri a marcat şi a stabilit scorul final, Leverkusen - Leipzig 2-0.

Gladbach - Union Berlin 0-1

Union a câştigat pe terenul lui Gladbach şi şi-a păstrat locul al treilea în clasament.

Becker a înscris unicul gol al meciului, iar berlinezii au obţinut a patra victorie la rând cu Gladbach.

Freiburg - Schalke 4-0

Freiburg luptă în continuare pentru un loc de Champions League. A umilit-o pe Schalke cu 4-0.

Gregoritsch a reuşit o dublă în prima repriză. Holer şi Ginter au înscris şi ei după pauză, iar Freiburg a obţinut a cincea victorie consecutivă fără gol primit împotriva lui Schalke.

Minerii se îndreaptă din nou către Zweite Bundesliga.

Afla mai multe despre: bundesligabayerberlin