VIDEO | S-au ”antrenat” pentru meciul cu Academia Rapid. Steaua - AS Tricolor 6-0

CSA Steaua n-a avut prea multe emoţii cu AS Tricolor şi continuă să viseze la promovarea în Liga a 3-a. ”Roş-albaştrii” au însă nevoie de o victorie în faţa celor de la Academia Rapid, principala favorită la promovare.

Diferenţa de valoare dintre stelişti şi AS Tricolor s-a văzut încă din primul minut. Jucătorii lui Ion Ion au dominat categoric şi AS Tricolor s-a apropiat foarte rar de poarta Stelei. Primul gol a venit repede, în minutul 4, când Pătrănoiu a scăpat singur cu portarul. Steaua a continuat să domine şi Bâtfoi a făcut 2-0 în minutul 15, iar Răsdan a stabilit scorul pauzei, în minutul 44, cu un şut foarte frumos.

În partea a doua, Steaua a avut o perioadă de aproape 25 de minute în care n-a mai marcat. A făcut-o acelaşi Pătrănoiu, cu un şut pe jos, din interiorul careului. După numai 3 minute, Predescu s-a distrat cu apărarea adversă şi a făcut 5-0. Răsdan a făcut şi el ”dubla”, în minutul 77 şi Steaua - AS Tricolor s-a terminat 6-0.

Min. 90+3 S-a terminat meciul!

Min. 84 Pristolian s-a accidentat grav după ce a căzut în mâna stângă. Jucătorul a fost transportat la spital.

Min. 77 GOL STEAUA! Răsdan face ”dubla”.

Min. 71 GOL STEAUA! Predescu înscrie la doar două minute după ce a intrat pe teren.

Min. 68 GOL STEAUA! Pătrănoiu face 4-0 cu un şut pe jos, din interiorul careului.

Min. 46 A început partea a doua.

Min. 45 S-a terminat prima repriză!

Min. 44 GOL STEAUA! Răsdan prinde un şut superb şi face 3-0.

Min. 39 Răsdan a încercat să înscrie din ”foarfecă”, însă n-a prins cadrul porţii.

Min. 15 GOL STEAUA! Bâtfoi dublează avantajul cu o lovitură de cap.

Min. 4 GOL STEAUA! Pătrănoiu deschide scorul după ce a scăpat într-o poziţie foarte bună.

Min. 1 Fluier de start.

• STEAUA: Iancu - Zeciu, Pădureţ, Sitaru, Radu - Olaru, Vâlcea, Răsdan - Pătrănoiu, Camara, Bâtfoi
  • TRICOLOR: Oprea - Nibu, Stanciu, Voicu, Rânduroi - Ciortea, Manea, Licsandru - Nicolescu, Pristolian, Rânduroi

Steaua a remizat în meciul din prima etapă cu Dinamo, scor 1-1, astfel că acum este obligată să câştige meciul cu AS Tricolor pentru a mai spera la primul loc în clasamentul din play-off. Acum, roş-albaştrii sunt obligaţi să câştige ambele meciuri, atât cel de astăzi cu AS Tricolor, cât şi cel cu Academia Rapid, programat sâmbătă, în direct la Telekom Sport 1.

Meciul dintre Steaua şi AS Tricolor se joacă astăzi, de la ora 18:30, în direct la Telekom Sport 1 şi LIVE ONLINE pe www.telekomsport.ro.

LIVE VIDEO | Steaua - AS Tricolor, în play-off-ul Ligii a IV-a, se joacă astăzi, de la ora 18:30, în direct la Telekom Sport 1