Experiențe împreună.

VIDEO Şahtior - Napoli 2-1, în grupa F din UCL

Pariază pe cele mai importante evenimente sportive la cei mai buni operatori din România! Intră să vezi lista cu agențiile recomandate de specialiști și deschide un cont acum!

Şahtior a învins-o cu 2-1 pe Napoli, într-un meci contând pentru prima etapă a grupei F din Liga Campionilor.

Nu mulţi anticipau acest rezultat înainte de meci, luând în calcul investiţiile masive făcute de Napoli în transferuri în pauza de vară. Pe teren însă, Şahtior a dominat jocul.

VEZI REZUMATUL MECIULUI AICI

Taison a deschis scorul în minutul 15 din pasa lui Ferreyra. Acelaşi Ferreyra avea să dubleze avantajul gazdelor în minutul 58. Milik a redus din diferenţă în minutul 72, din penalty.

În următoarea etapă, Şahtior joacă în deplasare cu Manchester City, iar Napoli primeşte vizita lui Feyenoord.