VIDEO | San Jose Sharks a făcut spectacol cu Nashville Predators

NHL

Noapte istorică pentru Joe Thornton, veteranul de 38 de ani al lui San Jose Sharks, care a atins borna celor 1.400 de puncte reusite în carieră. San Jose a învins Nashville cu 4-1 şi a bifat, în premieră în acest sezon, trei victorii consecutive.

Partida dintre San Jose si Nashville, ultimele două campioane ale conferinţei de Vest, a fost, în ciuda scorului final, una foarte echilibrată. San Jose a condus cu 1-0 după prima repriză, iar partea secundă a adus momentul mult aşteptat de fanii californieni. Joe Thornton a pasat decisiv la golul doi al echipei sale şi a sărbătorit punctul 1.400 alături de coechipieri. Nashville s-a apropiat la 2-1, dar nervii i-au costat foarte mult pe oaspeţi, care au acumulat nu mai puţin de 35 de minute de eliminare şi au mai primit două goluri în inferioritate numerică.

Vineri dimineaţă, de la ora 01:00, Telekom Sport transmite în direct meciul dintre Washington Capitals şi New York Islanders.

Afla mai multe despre: san josenashvillenhlhocheiwashingtoncapitalsnew york