VIDEO | Sepsi - FCSB 0-4. Cu două penalty-uri şi un autogol, steliştii au obţinut uşor victoria

Fotbal intern

FCSB a învins la Braşov, scor 4-0, pe Sepsi şi se menţine la 4 puncte în urma liderului CFR Cluj.

Echipa lui Dică a rezolvat meciul mai devreme decât se aştepta. Până la pauză, Tănase a obţinut două penalty-uri. Unul transformat de el şi celălalt de Gnohere. În doar 7 minute, steliştii au marcat de 3 ori, ajutaţi şi de autogolul lui Ghinga.

Benzar a înscris frumos pentru 4-0, iar FCSB se menţine în clasament la 4 puncte în urma liderului CFR Cluj.

Sepsi - FCSB 0-4 (Tănase 26, Gnohere 31, Ghinga a.g. 34, D. Benzar 74)

Min 90+3 - Final

Min 74 - Goool FCSB! 0-4. D. Benzar înscrie după ce Man ratase o mare ocazie

Min 70 - Nikolic reia cu capul, mingea nimereşte bara transversală

Min 64 - La FCSB, iese Coman şi intră Teixeira

Min 59 - Patrick Petre ratează o ocazie imensă! Trece de Niţă, dar şutul său e blocat din faţa porţii de Bălaşa

Min 46 - A început repriza a doua

Min 46 - Gnohere a fost schimbat la pauză cu Daniel Benzar

Min 45+2 - Pauză

Min 45+1 - Ghinga reia periculos o centrare, dar mingea e reţinută de Niţă

Min 34 - Goool FCSB! 0-3. Ghinga înscrie în proprie poartă, după un corner executat de Coman

Min 34 - Coman şutează la colţul scurt, Fejer respinge cu piciorul

Min 31 - Goool FCSB! 0-2. Gnohere majorează diferenţa dintr-un penalty obţinut tot de Tănase

Min 26 - Goool FCSB! 0-1. Tănase deschide scorul din penalty

Min 25 - Tănase cade în careu şi e penalty pentru FCSB

Min 25 - Corner FCSB. Bălaşa trimite cu capul, peste poartă

Min 6 - Pintilii trimite din voleu, peste poartă

Min 1 - Fluier de start

Sepsi: Fejer - Răduţoiu, Oros, Ursu, Grecu - Ghinga, Petrovikj - Fulop, Cl. Herea, P. Petre - Hadnagy

Rezerve: Niczuly, Nikolic, Dumbravă, Dima, Astafei, Damian, Papsys

FCSB: Niţă - G. Enache, Planic, Bălaşa, Momcilovic - Pintilii, L. Filip - Man, Fl. Tănase, Fl. Coman - Gnohere

Rezerve: A. Vlad, Larie, Jr. Morais, Achim, Benzar, De Amorim, Teixeira

Faţă de echipa folosită cu Lugano, în Europa League, Dică a efectuat 5 schimbări.

Cele două echipe se vor duela pentru întâia oară într-o partidă oficială. Un singur jucător din cele două loturi a bifat toate minutele în primele 12 etape, este vorba de Ionuţ Ursu (Sepsi).După 12 etape, Sepsi are 10 puncte, în timp ce echipa lui Dică are 25.

"Ne asteapta o deplasare foarte grea la Brasov. Sepsi e o echipa care pe teren propriu face jocuri bune, o echipa agresiva, organizata bine defensiv.  Joaca pe contraatac bine, au jucatori cu experienta. Au un atacant, Hadnagy, care chiar daca e de-o seama cu mine, a avut evolutii bune in acest campionat si este jucatorul lor cel mai important. Vom avea un joc foarte dificil cu Sepsi", a spus Dică.

Afla mai multe despre: fcsbsepsilivevideo