VIDEO | Serie teribilă de minute fără gol marcat pentru România în prima repriză a meciului cu Franţa

Handbal

Deşi şi-a menajat cele mai bune jucătoare, fiind deja calificată în optimile Campionatului Mondial, naţionala României a început foarte bine meciul cu Franţa.

Handbalistele pregătite de Ambros Martin n-au primit gol în primele şase minute şi au condus cu 2-0. Apoi, a început dezastrul pentru România. După o perioadă de zece minute în care n-a marcat niciun gol, naţionala noastră era condusă deja cu zece goluri de Franţa. Florianu a oprit seria neagră şi a înscris pentru 3-7, dintr-o lovitură de la 7 metri. Prima repriză s-a încheiat şi mai rău pentru România, care a intrat la cabine cu un handicap de zece goluri (7-17).

Afla mai multe despre: handbalromaniafrantacampionatul mondialflorianu