VIDEO | Serie victorioasă la final! Arsenal a făcut primul pas greşit după mai bine de două luni

Premier League

Arsenal a ratat a 12-a victorie consecutivă în acest sezon după ce a remizat în partida din deplasare contra celor de la Crystal Palace. Tunarii au fost egalaţi cu 7 minute înainte de final după ce gazdele au primit al doilea penalty în meci.

Arsenal avea 11 succese la rând în ultimele două luni în toate competiţiile. Echipa lui Unai Emery nu şi-a prelungit seria de succese pentru că în runda a zecea din Premier League a reuşit doar o remiză în faţa celor de la Crystal Palace. Partida s-a încheiat 2-2 după ce gazdele au primit două lovituri de la 11 m, ambele transformate de sârbul Milivojevic. Între cele două execuţii ale mijlocaşului s-au intercalat golurile londonezilor. Venite într-un interval de cinci minute, în startul părţii secunde. Xhaka şi Aubameyang au înscris însă reuşita gabonezului a fost contestată de cei de la Crystal Palace. Lacazette a atins mingea cu mâna înaintea ca ea să ajungă la coechipierul său din atac.

Afla mai multe despre: crystal palacearsenalemery