VIDEO | Surpriză uriaşă în FA Cup! Arsenal, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă clar de Nottingham

Arsenal

Arsenal, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă fără drept de apel în FA Cup de Nottingham! Echipa din Championship s-a impus cu scorul de 4-2

Wenger bifează un nou record negativ la Arsenal, fiind pentru prima dată eliminat în această fază din FA Cup. ”Tunarii” au jucat catastrofal pe City Ground, iar Nottingham a produs surpriza.

Lichaj a deschis scorul în minutul 20, dar Mertesacker a restabilit egalitatea trei minute mai târziu. Totuşi, la pauză tot gazdele au fost în avantaj. Acelaşi Lichaj îl învinge pe Ospina cu un şut absolut senzaţional şi e 2-1 după 45 de minute.

Partea secundă n-a adus nimic bun în jocul lui Arsenal, iar Nottingham a profitat de erorile din apărarea oaspeţilor şi a punctat de două ori din penalty, prin Brereton şi Dowell. Welbeck a marcat şi el pentru Arsenal, dar deţinătoarea trofeului n-a putut să evite ruşinea.

Afla mai multe despre: arsenalnottinghamfa cup