VIDEO | Timişoara - Craiova 0-2. Băluţă, mesaj puternic pentru Cosmin Contra!

CSU Craiova s-a impus cu 2-0 la Timişoara, în faţa echipei antrenate de Ionuţ Popa. Martic a deschis scorul pentru olteni în minutul 27, după o centrare excelentă a lui Băluţă. Scorul final a fost stabilit de Burlacu, în minutul 90, tot după o fază creată de Băluţă. Aşadar, cel mai bun om al oltenilor îi trimite un mesaj puternic selecţionerului Cosmin Contra. ”Aştept convocarea!”, a spus Băluţă la finalul meciului.

ACS Poli - CSU Craiova 0-2 (Martic 27, Burlacu 90)

Min 90. GOOOOOOL CSU CRAIOVA!!! Goooool! Marchează şi Burlacu!

Min 88. Ocazie mare pentru Timişoara, dar Vaşvari trimite peste poartă.

Min 46. A început repriza secundă!

Mitriţă de la CSU Craiova a luat roşu după o încăierare în tunelul spre vestiare. Asta s-a întâmplat după ce Mitriţă a fost schimbat de Gustavo, aşa că oltenii joacă în formulă completă. Creţu şi Şeroni au primit ”galben”.

Pauză

Min 33. Ţigănaşu este eliminat după un fault din spate la Mitriţă.

Min 27. GOOOOOOL CRAIOVA!!! Băluţă centrează din partea dreaptă şi Martic reia cu capul! 1-0 Craiova!

Min 14. Curileac greşeşte, iar Craiova este aproape să deschidă scorul!

Min 1. A început meciul!

ACS Poli: Curileac - Creţu, Melinte, Bocşan - Ţigănaşu - Artean, Vaşvari - Munteanu, Curjuric, Bîrnoi - Şeroni

Rezerve: Straton, Podină, Ciucur, Solijc, Doman, Mailat, Bianconi
Antrenor: Ionuţ Popa

CSU Craiova: Calancea - Datkovici, Kelici, Ferreira - Martic, Mateiu, Zlatinski, Bancu - Mitriţă, Băluţă, Burlacu
Rezerve: Mitrovici, Dimitrov, Briceag, Buzan, Bărbuţ, Screciu, Vagenin
Antrenor: Devis Mangia

Ambele echipe sunt pe loc de play-off. Timişorenii ocupă locul 6, cu 18 puncte, iar echipa antrenată de Mangia locul 3, cu 23 de puncte.

"Este o partidă cu adevărat complicată. Este o echipă cu mulţi jucători buni, singura echipă care a învins Clujul în acest sezon. Este o echipă cu multă calitate, va fi o partidă dificilă, cu siguranţă. Noi vrem să jucăm la potenţial maxim şi mai ales cu atenţie maximă pe teren", a declarat Mangia.

"Mie Craiova îmi place cum joacă, o face rapid. Sper să nimerim o tactică bună. Un rezultat de egalitate este bun pentru noi", a spus Ionuţ Popa, antrenorul lui Poli.

Afla mai multe despre: livevideopoli timişoaracs u craiova