VIDEO | Torje face spectacol în Turcia. Gol superb marcat de mijlocaşul român

Gabriel Torje a marcat un gol în partida pierdută de echipa sa, Karabukspor, împotriva celor de la Yeni Malatyaspor, în etapa a şasea din campionatul Turciei.

Intrat pe teren în minutul 46, în locul lui Cristian Tănase, Torje a marcat al doilea său gol din acest sezon în minutul 84. A fost, însă, prea târziu pentru echipa sa. Karabukspor era condusă cu 3-1, după o primă repriză de coşmar. Până la urmă, oaspeţii au mai marcat o dată şi s-au impus cu 4-2.

Ceilalţi trei români de la Karabukspor, Paul Papp, Valerică Găman şi Gheorghe Grozav, au fost integralişti. După şase etape, Karabukspor este prima deasupra liniei, însă poate pica pe loc de retrogradare dacă Antalyaspor o învinge pe Osmanlispor în meciul de luni.

GOAL de goalsonline

Afla mai multe despre: gabriel torjekarabuksporturciaantalyasporgamangrozavtanase