VIDEO | Torje l-a bătut pe Şumudică! Derby-ul românilor din Turcia a avut de toate! Papp a fost eliminat

Sporturi

Karabukspor a câştigat cu 1-0 meciul cu Kayserispor şi i-a provocat lui Şumudică prima înfrângere în ultimele opt etape

Confruntarea românilor din Turcia a fost decisă de golul marcat de Gabi Torje, în minutul 77. Gazdele au evoluat cu un om mai puţin din minutul 57, după ce Papp a fost trimis la vestiare pentru cumul de cartonaşe.

În urma acestui rezultat, Karabukspor a urcat pe locul 13, cu opt puncte acumulate, în timp ce de Kayserispor rămâne cu 14 puncte şi poate pierde locul al treilea din Turcia.

Papp, Torje, Cristi Tănase şi Grozav au fost titulari pentru Karabukspor, în timp ce Şumudică l-a aruncat în teren doar pe Silviu Lung, în timp ce Săpunaru a văzut meciul de pe banca de rezerve.

Afla mai multe despre: sumudicatorjesapunarukarabukspor, , kayserispor