VIDEO | Toţi fanii FCSB-ului s-au ridicat în picioare la această fază. Cum a putut să rateze Alibec

UEFA Europa League

În minutul 19, Denis Alibec putea pune capăt perioadei de secetă, însă n-a profitat de poziţia excelentă pe care a avut-o. Atacantul de 26 de ani scăpase singur cu portarul, însă n-a mai avut suflu în momentul şutului.

Denis Alibec n-a mai reuşit să înscrie de aproape două luni şi jumătate. Ultima dată a făcut-o chiar cu Plzen, pe 14 septembrie 2017, când FCSB s-a impus cu 3-0. Alibec a fost atunci printre cei mai buni de pe teren. Internaţionalul român putea pune capăt acestei perioade, însă a ratat singur cu portarul.

În minutul 19, Alibec a fost foarte bine lansat după un atac al lui Plzen. Atacantul FCSB-ului a plecat singur spre poartă, însă viteza nu este punctul său forte, aşa că a fost ajuns de un adversar. A rămas totuşi la minge, însă n-a mai avut suflu şi a tras slab la poartă.

Afla mai multe despre: denis alibecfcsbeuropa leagueplzen