VIDEO | ŢSKA Moscova-Man. United 1-4 | ”Diavolii” au făcut spectacol în Rusia

Manchester United a spulberat-o pe ŢSKA chiar la ea acasă şi are punctaj maxim în Grupa A. Lukaku şi Mkhitaryan au fost de neoprit la Moscova

În sezonul trecut, Mourinho s-a încălzit în Europa League, iar acum se văd roadele în Liga Campionilor. Manchester United n-are rival în Grupa A pe care o domină într-o manieră categorică. Punctaj maxim şi primăvara europeană e deja rezolvată.

Până în minutul 27, Manchester United a rezolvat problema jocului cu ŢSKA Moscova. Mai întâi Lukaku, în minutul 4, deschide scorul, pentru ca Marţial, minutul 19, să dubleze avantajul oaspeţilor dintr-o lovitură de pedeapsă.

Lukaku face ”dubla” după nici jumătate de oră şi la Moscova doar scorul rămâne un mister, punctele fiind deja în sacul ”diavolilor”.

De la cabine nu se vine cu vreo minune, ba chiar rolurile se menţin perfect. Mkhitaryan urmăreşte perfect mingea respinsă de Akinfeev şi face 4-0 în minutul 57. E momentul în care Mourinho comandă retragerea şi Manchester United nu mai forţează.

Pe final, în minutul 90, ŢSKA Moscova reuşeşte să marcheze golul de onoare. 1-4 şi United e pe primul loc în grupă şi, fie vorba între noi, a rezolvat deja calificarea.

FINAL | ŢSKA Moscova-Man.United 1-4

În celălalt meci al grupei, Basel a învins-o pe Benfica cu un neverosimil 5-0

Min. 90: GOL ŢSKA! Ruşii dau golul de onoare în ultimul minut.

Min. 57: GOL UNITED! Mkhitaryan urmăreşte mingea respinsă de Akinfeev şi duce scorul la 4-0.

Min. 46: A început repriza a doua

Min. 45: Pauză la Moscova

Min. 27: GOL UNITED! Lukaku realizează ”dubla” şi United are seară uşoară în Ligă

Min. 19: GOL UNITED! Martial transformă cu siguranţă o lovitură de pedeapsă scoasă de Mkhitaryan

Min. 13: Şansă mare pentru Mkhitaryan! Rămas singur cu Akinfeev, fotbalistul lui United n-a putut majora diferenţa.

Min. 4: GOL UNITED! Lukaku deschide scorul

Min. 1: A început meciul

ECHIPELE DE START:

ŢSKA Moscova: Akinfeev - Ignaşevici, Berezutki, Vasin - Fernandes, Wernbloom, Şennikov - Dzagoev, Golovin - Cialov, Vitinho

Man. United: De Gea - Lindelof, Bailly, Smalling - Young, Herrera, Matici, Blind - Mkhitaryan, Lukaku, Martial

Meciul de la Moscova va fi a cincea confruntare dintre ŢSKA şi Manchester United. Diavolii sunt neînvinşi până acum. Două victorii şi două egaluri e palmaresul echipei lui Mourinho cu vicecampioana Rusiei. Şi în prezent, diferenţa dintre cele două echipe e uriaşă.

Lotul lui United valorează peste 560 de milioane de euro, de şapte ori mai mult decât fotbaliştii lui Viktor Goncharenko. Managerul colosului englez are însă probleme de efectiv, în special la mijlocul terenului. Pogba, Fellaini, Carrick, dar şi fundaşul Jones sunt accidentaţi.

Afla mai multe despre: tska moscovamanchester unitedlivelive videogoluriexclusivrezumatlivevideotelekomsportchampions leagueuefa champions leagueliga campionilor