VIDEO | Un nou moment de magie pentru Ianis Stoica. Puştiul FCSB-ului a reuşit o pasă de senzaţie cu ACS Poli

Cupa României

Ianis Stoica, cel mai tânăr debutant din istoria FCSB-ului, a reuşit o nouă fază superbă. Mijlocaşul care va împlini 15 ani pe 8 decembrie a trimis o pasă superbă pentru Florinel Coman, care a ratat însă.

Ianis Stoica a debutat pentru seniorii FCSB-ului în meciul cu Sănătatea (scor 6-1), din Cupa României, la doar 14 ani. Atunci, a fost introdus în ultimele 30 de minute şi a reuşit să atragă atenţia cu golul marcat în prelungirile meciului. A fost cel mai tânăr debutant din istoria FCSB-ului şi cel mai tânăr marcator.

Fiului lui Pompiliu Stoica a primit câteva minute şi cu ACS Poli, tot în Cupă. Scorul era deja 2-0 pentru FCSB, astfel că Dică a decis să-l trimită în teren în minutul 85, în locul lui Golofca. Nu i-a luat prea mult să iasă în evidenţă. În minutul 88, a reuşit o pasă de mare fotbalist, dar Florinel Coman a ratat.

ACS Poli - FCSB s-a terminat 0-3, după ce Daniel Benzar a marcat în prelungiri. Celelalte goluri au fost înscrise de Gnohere şi Golofca.

Afla mai multe despre: acs polifcsbianis stoicacupa romaniei