VIDEO | Victorie cu scandal pentru CFR Cluj. Deac a marcat unicul gol al partidei cu Iaşi, după o fază controversată

CFR Cluj a obţinut prima victorie după patru meciuri fără succes în toate competiţiile. Echipa pregătită de Dan Petrescu s-a impus în partida cu CSM Poli Iaşi, din cadrul etapei a 17-a din Liga I, graţie golului marcat de Ciprian Deac în minutul 62.

CFR Cluj a învins-o pe CSM Poli Iaşi cu 1-0, după golul marcat de Ciprian Deac în minutul 62. În urma acestui succes, echipa pregătită de Dan Petrescu a acumulat 37 de puncte în clasament, în timp ce ieşenii rămân pe locul 8, la patru puncte de locul al şaselea, ocupat acum de Astra Giurgiu.

CFR Cluj - CSM Poli Iaşi 1-0

A marcat: Deac '62

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Culio, Hoban - Deac, Nistor, Păun - Omrani
Rezerve: Vâtcă, Mureşan, Rus, Dokovic, Rija, Hamed, Balde

CSM Poli Iaşi: Kelava - Mihalache, Bădic, Frăsinescu, Tiago Monteiro - Cioinac, Qaka - Platini, Cristea, Panţâru - P. Mendes
Rezerve: Koselev, Jagodinskis, Cisse, Ştefănescu, Spătaru, Chelaru, Danale

Momente incredibile la Cluj. Ieşenii nu vor să mai intre pe teren şi acuză arbitrajul (DETALII AICI)

Min. 62 - GOOOOOOOOOOL Deac deschide scorul pentru CFR Cluj, după ce şutul lui Păun a lovit bara porţii lui Kelava

Min.54 - O nouă ocazie uriaşă ratată de CFR Cluj. Omrani trimite peste poartă din şase metri

Min. 46 - A început repriza a doua

Min.45 - Arbitrul George Rădulescu fluieră finalul primei reprize. CFR Cluj şi CSM Poli Iaşi se află la egalitate, scor 0-0

Min. 26 - Tensiuni în tabăra CFR-ului. Culio s-a certat cu Dan Petrescu (VEZI AICI TOATE DETALIILE)

Min. 21 - Ocazie uriaşă pentru CFR Cluj. Deac trimite puţin pe lângă poarte ieşenilor dintr-o poziţie excelentă

CFR Cluj n-a mai câştigat de trei meciuri în Liga I, iar ardelenii sunt obligaţi să-şi revină cât mai repede dacă vor să ţină pasul cu FCSB în fruntea ierahiei. Clujenii primesc vizita celor de la Poli Iaşi, iar meciul se arată mai greu decât o spune clasamentul.

În partida tur, CFR s-a impus cu 2-0, după golurile marcate de Culio şi Hoban, iar ieşenii lui Flavius Stoican vin la Cluj cu planuri mari şi moral excelent. Poli Iaşi a câştigat ultimele trei partide şi trage tare pentru a prinde un loc de playoff.

LIVE VIDEO CFR CLUJ - POLI IAŞI

CFR Cluj se află pe poziţia a doua în Liga I, cu 34 de puncte, la un singur punct în spatele liderului FCSB. De cealaltă parte, CSM Poli Iaşi e pe poziţia a opta, 21 de puncte, la trei puncte distanţă faţă de Dinamo şi la patru puncte de Astra, formaţii care au însă un joc mai mult disputat.

Formaţii probabile:

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vonicius, Boli, Camora - Hoban, Nistor - Omrani, Culio, Deac - Balde

CSM Poli Iaşi: Kelava - Spătaru, Mihalache, Frăsinescu, Bădic - Qaka, Cioinac - Platini, Mendes, Panţâru - Jo

Meciul dintre CFR Cluj şi CSM Poli Iaşi se joacă de la ora 18:00 şi va fi transmis în direct de Telekom Sport 1. Partida poate fi urmărită în format LIVE VIDEO şi pe telekomsport.ro

Afla mai multe despre: cfr clujcsm poli iasiliga 1