VIDEO | Victorie la scor şi calificare în semifinalele Cupei Preşedintelui pentru Laurenţiu Reghecampf

Al Wahda, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf, s-a calificat în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe Unite, învingând în sferturi echipa Al Jazira, scor 3-0.

Golurile au fost marcate de Tagliabue ’27 şi Dzsudzsak ’31, ’73. În minutul 79, a fost eliminat un jucător de la Al Jazira.

În semifinale s-a calificat şi Al Wasl, după 1-0 cu Dibba Al Fujairah. În celelalte două sferturi de finală se întâlnesc Al Ain cu Al Fujairah şi Al Ahli cu Al Sharjah.

Afla mai multe despre: reghecampfemiratele arabe unitecupa presedinteluial jazira