VIDEO | Victorii la limită pentru Betis şi Eibar. Pas important făcut de basci către salvarea de la retrogradare

Valencia avea nevoie de victorie pe terenul lui Eibar pentru a-şi păstra locul de Europa League, dar pe teren a fost doar echipa gazdă.

Kondogbia şi-a trimis mingea în poartă în prima repriză, dar Valencia nici după ce a luat gol nu a reacţionat. Cele mai mari ocazii le-au aparţinut tot jucătorilor de la Eibar. Cilessen a fost cel care a limitat proporţiile scorului.

A intervenit spectaculos la şutul lui Cote. Apoi a intervenit în faţa lui Exposito şi a păstrat scorul de 1-0 în favoarea bascilor. Eibar a pus şase puncte peste primul loc retrogradabil, în timp ce Valencia e pe opt în La Liga.

În ultimul meci al zilei din La Liga, Betis a trecut de Espanyol, scor 1-0, graţie golului marcat de Bartra, în minutul 48.

Afla mai multe despre: eibarla liga