VIDEO | Zaglebie Lubin - Dinamo 1-1. Prima remiză pentru "câini" în Polonia. Gol superb marcat de Nistor

După victoriile cu Olimpia Elblag, scor 4-0, şi cu Arka Gdynia, scor 3-0, Dinamo a remizat cu ocupanta locului 7 din sezonul trecut al primei ligi poloneze, Zaglebie Lubin, scor 1-1.

După ce polonezii au deschis scorul chiar înainte de pauză, Dan Nistor a egalat în primele minute ale reprizei secunde cu o execuţie de la mare distanţă.

Zaglebie Lubin - Dinamo 1-1
Au marcat:
Tuszynski '44 / Nistor '51

Echipa de start a dinamoviştilor: Muţiu - Corbu, Ciobotariu, Katsikas, Popovici - Grigore - Hanca, Nistor - Neicuţescu, Axente, Salomao
Rezerve: Eşanu, Horsten, Popescu, Ehmann, Olteanu, Dudea, Dima, Şerban, Tîrcoveanu, Sorescu, Popa, Moldoveanu

Echipa antrenată de Florin Bratu a câştigat primele două jocuri de verificare disputate în Polonia, 4-0 cu Olimpia Elblag (goluri Sorescu, Hanca, D. Popa şi I. Şerban) şi 3-0 cu Arka Gdynia (goluri D. Nistor, Hanca şi D. Popa).

Până la finalul cantonamentului, dinamoviştii vor juca încă două partide amicale, după următorul program:

10 iulie, ora 17.00: Dinamo Bucureşti - Jagiellonia

11 iulie, ora 12.00: Dinamo Bucureşti - Chojniczanka Chojnice.

Afla mai multe despre: dinamozaglebie lubinpoloniagdyniajagiellonia