Zotta l-a distrus pe Bergodi după scandalul creat la conferinţă: "Cum poţi tu să conduci un grup?". Panduru: "Când pierde, nu mai e nimeni băiat bun"

Rapid

Rapid a pierdut şi cel de-al patrulea meci jucat în play-off, 0-1, cu Sepsi, iar Cristiano Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă.

Scos din minţi de întrebarea unui reporter prezent în sala de conferinţe, Cristiano Bergodi a răbufnit şi a făcut scandal după înfrângerea cu Sepsi. Prezenţi în studioul Orange Sport, Constantin Zotta şi Basarab Panduru au comentat reacţiile antrenorului Rapidului.

"Cum poţi să conduci tu un grup, unde fiecare jucător are dorinţele lui, are personalitatea lui, dacă tu te comporţi în halul ăsta în momentele de criză?

În momentele de criză, tu ar trebui să ai totul sub control, să transmiţi energie pozitivă, încredere şi dorinţa de a câştiga.

E posibil aşa ceva? Cum să mai stea acum Şucu până mâine (n.r. marţi)? N-are niciun rost să mai stea..." , a declarat Constantin Zotta.

"Când pierzi, oricât de calm ai fi... Că tot vedem băieţii ăştia buni care vorbesc calm, frumos. Când pierde, nu mai e nimeni băiat bun. Nu mai poţi fi băiat bun" , a completat şi Panduru.

Rapid - Sepsi 0-1

Sepsi OSK a învins-o, luni seara, în deplasare, scor 1-0, pe Rapid Bucureşti, în ultimul meci al etapei a patra din play-off-ul Superligii.

Rapid a avut primele ocazii de gol ale meciului din Giuleşti, ambele  prin Ermal Krasniqi, în minutele 12 şi 23. Gazdele au primit un penalty în minutul 51, arbitrul Florin Andrei eliminându-l şi pe Alimi, dar, după analiza VAR, penalty-ul a fost anulat din cauza unei poziţii de offside, iar cartonaşul roşu a fost şi el anulat.

Burmaz a ratat în minutul 74, dar pe final de meci oaspeţii au fost periculoşi, Roland Varga fiind aproape de gol. Sepsi a dat însă lovitura în minutul 90+5, când Marius Ştefănescu a centrat în faţa porţii, iar Debeljuh l-a învins pe Aioani. Meciul s-a încheiat cu victoria la limită a oaspeţilor, iar Rapid are patru înfrângeri consecutive în play-off. În clasament, Sepsi este pe locul 6, cu 27 de puncte, iar Rapid se află pe locul 5, cu 28 de puncte.

• RAPID: Aioani – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Hromada, Oaidă (Emmers 61), Hasani (Burmaz 65) – E. Krasniqi, A. Rrahmani, Petrila (Funsho Bamgboye 61). ANTRENOR: Cristiano Bergodi
  • SEPSI: Niczuly – Oroian (Oteliţă 73), D. Ciobotariu, Kecskes, A. Dumitrescu – N. Păun (Aganovic 84) – K. Varga (M. Ştefănescu 65), Kallaku (R. Varga 73), Alimi, Fl. Ştefan – Safranko (Debeljuh 65). ANTRENOR: Bernd Stork

Afla mai multe despre: bergodirapidsepsi