12 minute i-au fost suficiente pentru gol! Răzvan Marin a marcat pentru Standard

Răzvan Marin a marcat în meciul pe care echipa sa l-a jucat în etapa a 20-a a campionatului. Fotbalistul a înscris cu un şut de la distanţă în întâlnirea cu Oostende.

Mijlocaşul a înscris în minutul 12 al doilea gol al trupei din Liege, care s-a impus în final cu 3-1. Prima reuşită i-a aparţinut lui Djenepo, apoi Vanheusden a mărit diferenţa în favoarea gazdelor. Oaspeţii au închis tabela în prelungirile jocului. Cu această victorie, Standard a urcat pe locul 4 în campionat exact în spatele echipei antrenate de Ladislau Boloni, Antwerp. A fost a doua reuşită a lui Răzvan Marin în această stagiune după cea din partida cu FC Brugge.

Afla mai multe despre: răzvan marinstandar liegeoostende