22 de secunde pentru istorie! Cel mai rapid penalty de la înfiinţarea Ligii Campionilor! Salah, al doilea cel mai rapid gol dintr-o finală UCL

Finala Ligii Campionilor din 2019 a început într-un ritm absolut nebun! În secunda 22, centralul Damir Skomina a arătat punctul cu var după henţul lui Sissoko.

Este cel mai rapid penalty din istoria Ligii Campionilor! Până acum, cea mai rapidă lovitură de pedeapsă se petrecuse în 2005, la meciul dintre Werder Bremen şi Panathinaikos, atunci când punctul cu var era arătat în minutul 1:45.

Totuşi, Salah n-a reuşit să devină cel mai rapid marcator dintr-o finală UCL. Atacantul lui Liverpool a transformat penalty-ul în minutul 2 şi nu l-a putut depăşi pe Paolo Maldini, fotbalist care, în 2005, marca în secunda 51.

Afla mai multe despre: salahpenaltyliga campionilor