45 de minute perfecte pe Parc de Princes şi un record impresionant pentru Man United

Manchester United a condus-o la pauză pe Paris Saint Germain cu scorul de 2-1 după dubla lui Romelu Lukaku.

Pentru gruparea antrenată de Ole Gunnar Solskjaer au fost 45 de minute excelente pe Parc de Princes. Cele două goluri ale lui Lukaku au contribuit la un record al clubului din Manchester.

A fost al 21-lea meci consecutiv pentru ”diavoli” în care formaţia lui Solskjaer a reuşit să marcheze în deplasare.

United a egalat astfel un record senzaţional dobândit între noiembrie 1956 şi septembrie 1957 sub comanda lui Sir Matt Busby.

Afla mai multe despre: manchester unitedchampions league