90 de puncte în primul meci al sezonului din SuperLiga de rugby! Steaua a făcut spectacol. Meciul etapei se joacă de la ora 17:00, în direct pe telekomsport.ro

Rugby

SuperLiga Naţională de Rugby a revenit la Telekom Sport. Steaua şi U Cluj au oferit primul meci al noii ediţii de campionat. Roş-albaştrii s-au impus fără probleme, scor 75-15.

Steaua a avut un început perfect în sezonul 2018 - 2019 al SuperLigii naţionale de rugby. Deşi adversarii au reuşit primele puncte în meci, steliştii nu au avut probleme în a-şi asigura victoria. Au reuşit 11 eseuri până la final faţă de doar două ale celor de la U Cluj.

Diferenţa a crescut în repriza secundă, după ce la pauză echipa lui Dănuţ Dumbravă conducea cu 21-12. La final a fost 75-15 pentru finalista Cupei Regelui, care va avea parte etapa viitoare de un alt duel facil. Steaua va întâlni Tomitanii Constanţa într-un meci transmis sâmbăta viitoare de TelekomSport.

Tot astăzi, două dintre rivalele steliştilor în campionat vor juca de la ora 17:00, în direct pe telekomsport.ro. CSM Bucureşti şi Dinamo se vor duela în derbyul primei runde a noii stagiuni.

Afla mai multe despre: steauau cluj