A dispărut la meciurile tari! Genk, egal în derby-ul cu Brugge! Ianis Hagi, pentru a doua oară la rând lăsat pe bancă

Genk a reuşit să obţină o remiză în derby-ul cu Club Brugge, scor 1-1, o partidă în care Ianis Hagi nu a evoluat nici măcar un minut.

Lăsat pe banca de rezerve la derby-ul cu Anderlecht, Ianis Hagi a primit acelaşi tratament şi în meciul cu Club Brugge.

Tehnicianul lui Genk a preferat să nu mizeze pe Ianis Hagi, asta în condiţiile în care Genk l-a adus pe căpitanul Viitorului cu promisiunea că va deveni un jucător important în echipă.

Brugge a deschis scorul prin Deli, înainte de pauză, dar Genk a egalat în partea a doua, prin Dewaest.

Afla mai multe despre: ianis hagigenk