A doua victorie în mai puţin de două luni! Hagi, învins din nou de Alexa

Farul Constanța

Dunărea Călăraşi a bătut-o pe Viitorul cu 2-1, într-un amical jucat astăzi pe terenul nou-promovatei în Liga I.

Viitorul şi Dunărea Călăraşi au profitat de pauza din Liga I şi s-au întâlnit într-o partidă de pregătire disputată în această dimineaţă pe stadionul din Călăraşi. Fără 16 jucători, trimişi la loturile naţionale, trupa lui Hagi a fost învinsă cu 2-1, deşi a marcat prima.

Iacob a înscris în minutul 50, însă gazdele au revenit şi au întors rezultatul în doar patru minute. Vali Munteanu şi Honciu au adus victoria echipei antrenate de Dan Alexa. A fost al doilea succes al celor de la Dunărea Călăraşi împotriva Viitorului de la promovare.

În chiar prima etapă de campionat acelaşi Honciu reuşea golul întâiului succes al nou-promovatei la chiar primul sezon în Liga I.

Afla mai multe despre: dunărea calaraşiviitorulamical