A plouat cu exterioare la Glasgow! Execuţia de neimaginat a lui Luka Modric! Cum a putut să finalizeze starul lui Real Madrid în partida Croaţia - Scoţia

Croaţia a jucat împotriva Scoţiei în ultimul meci al grupei D, de la Campionatul European.

Vlasic a deschis scorul în minutul 17, iar McGregor a egalat cu 2 minute înainte de final. În minutul 62, Luka Modric a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri de la turneul final.

Faza a început de la decarul lui Real Madrid, care a trimis o pasa fantastică cu exteriorul, în bandă, la Gvardiol. Tânărul fundaş a trimis către un coechipier în careu, care i-a pasat lui Kovacic.

Mijlocaşul lui Chelsea i-a aşesat mingea în marginea careului lui Modric, iar fostul Balon de Aur a trimis din prima, cu exteriorul, în plasa porţii. Spectacolul lui Luka Modric nu s-a oprit aici, iar în minutul 77, a pasat decisiv pentru reuşita de 3-1 a lui Perisic.

Afla mai multe despre: modric -croaţia -scoţia