AC Milan a învins-o pe Inter cu 1-0 după prelungiri şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei

Inter Milano

Formaţia AC Milan s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei după ce a învins, miercuri seară, după prelungiri, scor 1-0, echipa Internazionale Milano, în sferturile competiţiei. În faza următoare, Milan va întâlni Lazio Roma, echipa lui Ştefan Radu şi adversară a FCSB în Liga Europa.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Patrick Cutrone, în minutul 104. Portarul Antonio Donnarumma a debutat la AC Milan în acest meci. El este legitimat din iulie la echipa milaneză, unde titularul obişnuit în poartă este fratele său Gianluigi Donnarumma.

Antonio a ajuns să apere poarta Milanului după ce Gianluigi a acuzat o problemă musculară şi al doilea portar, Marco Storari, s-a accidentat la coapsă la încălzire. Lazio Roma a învins în sferturi Fiorentina, scor 1-0.

În celelalte două sferturi de finală se vor întâlni Napoli cu Atalanta, la 2 ianuarie, şi Juventus cu Torino, la 3 ianuarie.

Afla mai multe despre: ac milaninter milanocupa italiei