AC Milan a învins-o pe Torino, după prelungiri şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei. Pentru "diavoli" a marcat şi Ibrahimovic

AC Milan

AC Milan a învins-o pe FC Torino, scor 4-2, după prelungiri şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei.

Doar de 12 minute a avut AC Milan nevoie să deschidă scorul pe San Siro. Jack Bonaventura a marcat, însă reuşita lui a fost anulată de cea a lui Bremer, iar la pauză s-a intrat la egalitate, 1-1.

În al doilea act, Torino a preluat conducerea partidei tot datorită lui Bremer, iar Milan a avut nevoie de intrările lui Leao, Calhanoglu şi Ibrahimovic pentru a intra în prelungiri. Golul egalizator a fost marcat de turcul Calhanoglu, în primul minut de prelungire.

Pe toată durata celor 30 de minute adiţionale, AC Milan a controlat clar partida şi a mai înscris de două ori. În minutul 106, Calhanoglu a reuşit doppietta, iar doar două minute mai târziu, Ibrahimovic a stabilit scorul final.

"Diavolii" se vor duela pentru un loc în finală, în dublă manşă, cu Juventus.

Afla mai multe despre: cupa italieiac milanzlatan ibrahimovic