Accidentare teribilă pentru Erik Lamela! Atacantul lui Tottenham nu a mai putut continua jocul

Premier League

Tottenham a câştigat meciul din deplasare cu Crystal Palace, scor 1-0. Elevii lui Pochettino se menţin pe locul 4, la egalitate de puncte cu Liverpool şi Chelsea. Nu toţi jucătorii s-au bucurat pe deplin de victoria obţinută. Erik Lamela a părăsit terenul accidentat.

În etapa 12 din Premier League, Crystal Palace a primit pe teren propriu vizita lui Tottenham Hotspur. Londonezii s-au impus la limită, scor 1-0 şi rămân în primele 4 clasate, la doar două puncte de liderul Manchester City.

4 goluri a marcat Erik Lamela în acest sezon de Premier League

Argentinianul a părăsit terenul în minutul 80, fiind accidentat grav de Jeffrey Schlupp. Lamela a încercat să blocheze şutul expediat de ghanez, dar a fost tăiat pe faţă de crampoanele atacantului de la Crystal Palace. Erik Lamela nu a mai putut continua partida şi a fost înlocuit de Harry Winks, un mijlocas în vârstă de 22 de ani.

După pauza competiţională datorată meciurilor din Nations League, Tottenham va disputa pe teren propriu derby-ul cu Chelsea, pe 11 noiembrie.

Afla mai multe despre: erik lamelatottenhampremier league