ACS Poli Timişoara - Dacia Unirea Brăila 2-2. Brăilenii salvează un punct, în decurs de doar 3 minute

Liga 2

ACS Poli Timişoara şi Dacia Unirea Brăila au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci disputat în cadrul etapei a doua a Ligii a II-a. Partida a fost transmisă în direct pe Telekom Sport 1 şi LIVE VIDEO pe www.telekomsport.ro

Timişorenii au condus cu 2-0, dar au fost egalaţi în decurs de numai câteva minute. Ocavian Drăghici a deschis scorul în minutul 35 pentru localnici, din lovitură de la unsprezece metri.

La reluare, ACS Poli a mai marcat o dată ărin Cosmin Bârnoi, după un şut de la aproximativ 20 de metri.

Dacia Unirea a revenit incredibil în decurs de numai 3 minute şi a reuşit să smulgă un egal pe arena Dan Păltinişanu din Timişoara.

Pentru început, camerunezul Bertrand Bebey a redus din handicap în minutul 67, iar apoi, Raul Vitan a egalat pentru brăileni, după o uriaşă gafă a portarului Curileac, care a dat efectiv pe lângă minge.

Cele două formaţii rămân fără victorie după primele două runde. Etapa viitoare, Dacia Unirea joacă pe teren propriu cu UTA, iar ACS Poli Timişoara are derby cu Ripensia.

ACS Poli Timişoara - Dacia Unirea Brăila 2-2 (Drăghici 36, Bîrnoi 61 / Bebey 66, Vitan 68)

Acum LIVE VIDEO | ACS Poli - Brăila Liga 2 se vede pe Telekom Sport

Atăt Dacia Unirea Brăila cât şi ACS Poli Timişoara au pierdut partidele disputate în runda inaugurală a Ligii a II-a. Timişorenii au pierdut categoric în deplasare cu SSC Farul Constanţa, scor 1-4 în timp ce brăilenii au cedat cu 2-1 pe Municipal în faţa altor bănăţeni, Ripensia Timişoara.

Partida se va desfăşura pe Stadionul Dan Păltinişanu şi va fi condusă la centru de Vladimir Nagy din Alba. Arbitru de rezervă la acest meci este Denis Haidiner.

În sezonul trecut, Timişorenii au câştigat ambele meciuri, atât la Brăila cât şi la Timişoara.

Ultimul meci al etapei se va juca luni, când se va juca meciul dintre Chindia Târgovişte şi U Cluj

Afla mai multe despre: acs poli timişoaradacia unirea brăilaliga 2