CFR Cluj - Viitorul Constanţa CFR Cluj, victorie dramatică pe teren propriu şi gol în minutul 90+3! + Gafă monumentală a lui Bălgrădean

CFR Cluj

CFR Cluj s-a impus în partida cu FC Viitorul, după un gol marcat de Ovidiu Hoban, în minutul 90+3.

CFR a deschis scorul prin Itu, tânărul jucător a reluat cu capul o minge trimisă în careu de Mario Camora, căpitanul clujenilor. Reveniţi de la vestiar, Viitorul a egalat prin Dobrosavlevic, care a profitat de o gafă imensă făcută de Bălgrădean, portarul CFR-ului, care l-a servit perfect pe mijlocaş.

Este a doua gafă de portar de azi, după cea făcută de Hankic, portarul celor de la FC Botoşani, care a scăpat mingea în poartă. Golul victoriei a venit în minutele de prelungiri, mai exact în 90+3, prin Ovidiu Hoban.

După acest rezultat CFR Cluj este pe locul doi în clasament, cu 47 de puncte.  În timp ce, FC Viitorul este pe locul 9, cu 25 de puncte. Liderul clasamentului este FCSB, cu 48 de puncte.

LIVE VIDEO | CFR Cluj - Viitorul 2-1 (Itu 30, Hoban 90+3 / Dobrosavlevic )

• CFR Cluj: Bălgrădean - Cr. Manea, Vinicius, Burcă, Camora - Itu, Hoban, Păun - M. Pereira, Rondon, Costache
  • Rezerve: Sandomierski, Susic, Latovlevici, Ciobotariu, William Da Silva, L. Aurelio, Carnat, Chipciu, Debeljuh
  • Viitorul: Căbuz - Benzar, Mladen, Dobrosavlevic, Boboc - Artean, Matei, Ciobanu - Grădinaru, Ganea, Ely Fernandes
  • Rezerve: Cojocaru, Grosu, Sîrbu, Pitu, Babunski, Sabala, Andronache, Gaztanaga

Min 90+3: GOOOOOOOOOOOOOOL CFR CLUJ!!! Ovidiu Hoban marchează în prelungiri şi aduce victoria pentru echipa sa!

Min 83: Pitu şutează din afara careului, dar pe lângă poartă

Min 66: Ocazie pentru Viitorul! Ganea este aproape să marcheze un gol pe stadionul din Cluj. Mingea nimereşte bara

Min 52: GOOOOL VIITORUL!!! Gafă mare făcută de Bălgrădean. Portarul îl „serveşte” pe Dobrosavlevic

Min 46: Echipele au revenit de la vestiare.

Pauză în Gruia: campioana conduce cu scorul de 1-0

Min 30. GOOOOL CFR! Itu marchează pentru formaţia campioană după o reluare splendidă cu capul la centrarea lui Camora

Min 17. Ocazie mare Viitorul!! Bălgrădean intervine excelent în situaţie de unu contra unu cu Romario Benzar. Moment de derută în apărarea CFR-ului, dar campioana are noroc cu intervenţia portarului său

Min 10. Şut-centrare al lui George Ganea prin faţa porţii. CFR scapă fără gol

Min 6. Corner pentru CFR Cluj: Burcă reuşeşte să reia cu capul, dar Căbuz este atent şi reţine cu siguranţă

Min 1. A început partida de la Ovidiu. Din informaţiile Telekom Sport, Gheorghe Hagi a făcut deplasarea cu echipa în absenţa lui Mircea Rednic, depistat pozitiv la COVID-19. Cătălin Anghel este pe banca tehnică

FCSB a câştigat derby-ul cu Dinamo şi a pus patru puncte peste CFR Cluj. Campioana en titre este gata să ofere replica în această seară, în direct la Telekom Sport 1, de la ora 19:55.

• CFR Cluj - Viitorul Constanţa LIVE VIDEO, 19:55

CFR are 44 de puncte şi doar două înfrângeri suferite în actuala stagiune. Viitorul a câştigat cinci partide în campionat, dar a şi pierdut alte cinci. În ultimele cinci etape, constănţenii au bifat cinci remize. CFR Cluj a câştigat patru din ultimele cinci meciuri, singura sincopă fiind remiza cu Astra Giurgiu, scor 1-1.

Adversarul echipei clujene va fi Viitorul Constanţa, ocupanta poziţiei a 9-a în clasamentul Ligii 1.

Arbitrul Istvan Kovacs va conduce la centru meciul CFR Cluj - FC Viitorul, programat, joi, de la ora 20.00, în etapa a XXI-a din Liga I. Kovacs va fi ajutat de Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene, iar rezervă Florin Marcu. Observator va fi Ioan Onicaş.

Echipe probabile:

CFR Cluj: Bălgrădean – Cr. Manea, Vinicius, Burcă, Camora – L. Aurelio, Itu, Pereira – Chipciu, Debeljuh, V. Costache. Rezerve: Sandomierski, Soares, Păun, Omrani, D. Ciobotariu, Susic, Gâdea, Carnat, Rondon. Antrenor: Edi Iordănescu
Viitorul: Căbuz – Benzar, V. Ghiţă, Dobrosavlevici, Boboc – Ciobanu, Artean, Babunski – Măţan, G. Ganea, Ely Fernades. Rezerve:  Cojocaru, Crivac, Dussaut,Mladen, De Nooijer, Haită, C. Matei, Gaztanaga, Pitu. Antrenor: Cătălin Anghel

Afla mai multe despre: cfr clujviitorul