Acum s-a confirmat. Politic ratează meciul cu CFR Cluj. Ce urmează pentru atacantul lui Dinamo

Dinamo București

Dennis Politic a marcat pentru Dinamo în meciul cu Oţelul, câştigat de "câini" cu scorul de 3-1, însă s-a accidentat şi va rata cel puţin meciul cu CFR Cluj.

Dennis Politic a marcat în al treilea meci consecutiv pentru Dinamo, însă a părăsit terenul în minutul 51 al partidei cu Oţelul Galaţi. Din informaţiile Orange Sport, atacantul în vârstă de 23 de ani va rata partida de vineri cu CFR Cluj.

Politic va afla verdictul medicilor abia marţi, astfel că fotbalistul "câinilor" ar putea fi indisponibil pentru o perioadă mai lungă de timp.

Ce a spus Politic după victoria obţinută de Dinamo în faţa Oţelului

"Atmosfera e bună în vestiar, ne bucurăm că am luat şase puncte în ultimele două meciuri, sper să continuăm aşa şi cu CFR. Ştiam că va fi un meci foarte tensionat, ştiam că Oţelul e o echipă agresivă, dar ne-am propus să băgăm şi noi piciorul, cum se spune, în acest meci. Ne bucurăm pentru cele trei puncte.

Din păcate, am ieşit accidentat, am simţit o mică întindere la cvadricepsul femural, merg luni să fac un control medical, sper să nu fie nimic grav şi să revin rapid pe teren. Sper ca acesta să fie doar începutul pentru Dinamo, să obţinem şi alte victorii şi să continuăm tot aşa până la final" , a declarat Denis Politic.

Dinamo - Oţelul 3-1

Dinamo Bucureşti a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 3-1, pe Oţelul, în etapa a 26-a din Superligă.

Dinamo a reuşit să deschidă scorul încă din minutul 3, prin Dennis Politic, iar gălăţenii au egalat dintr-un penalty controversat dictat de arbitrul Andrei Moroiţă. A transformat Alexandru Pop, în minutul 17, dar Hakim Abdallah a oferit o nouă pasă de gol în minutul 34 şi Gnahore a adus în avantaj gazdele. În minutul 78, arbitrul a dictat penalty pentru Dinamo, iar Hakim Abdallah a transformat pentru 3-1 scor final.

Dinamo a urcat pe poziţia a 15-a, cu 22 de puncte, în timp ce Oţelul are 31 de puncte şi este pe locul 11.

• DINAMO: Golubovic - Patriche, Velkovski, Homawoo - Moura, Gnahore, Pavicic (N. Roşu 82), Amzăr (Borduşanu 42) – Milanov (Ilic 83), Hakim Abdallah (Goncalo Gregorio 82), Politic (Dani Iglesias 53). ANTRENOR: Zeljko Kopic
  • OŢELUL: R. Stoian – Zhelev (Rusevic 46), J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Cisotti (Zivulic 46), Lameira, Samuel Teles (G. Cârjan 70) – Maciel (Adăscăliţei 56), A. Pop, Bodişteanu (A. Rus 46). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Afla mai multe despre: cfr clujdinamo