Adio, Real Madrid! S-a aflat ce s-a întâmplat la pauza meciului cu Juventus. De ce Zidane l-a schimbat pe Bale

Real Madrid

Cotidianul madrilen AS dezvăluie în ediţia tipărită de azi ce s-a întâmplat în vestiarul lui Real Madrid la pauza meciului de Liga Campionilor cu Juventus. Real era condusă cu 0-2 în acel moment, calificându-se dramatic după un gol marcat de Ronaldo în prelungiri, din penalty.

La pauză, Cristiano Ronaldo a încercat să-şi motiveze colegii şi i-a cerut lui Gareth Bale să fie mai agresiv. Galezul nu a reacţionat pozitiv însă, preferând să zâmbească ironic. Zidane nu avea de gând să-l schimbe pe Bale, dar gestul făcut de galez l-a determinat pe antrenor să-l introducă în locul său pe Lucas Vasquez.

Schimbarea s-a dovedit a fi una inspirată. Vasquez a fost cel care a obţinut penalty-ul din minutul 90+2, în urma căruia Real s-a calificat în semifinale.

Rămâne de văzut care va fi următoarea destinaţie a lui Bale la vară, presa internaţională speculând o revenire a acestuia în Premier League, acolo unde a mai evoluat de-a lungul carierei la Tottenham.

Afla mai multe despre: zinedine zidaneliga campionilorjuventusreal madrid